تبلیغات
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری ملارد - دوره معافیت انجام معاینه فنی خودروهای عمومی از جمله تاکسی از زمان تولید یک سال میباشد.

كد ساعت و تاريخ

اسلاید شو

*** خبرها و مقالات ***

دوره معافیت انجام معاینه فنی خودروهای عمومی از جمله تاکسی از زمان تولید یک سال میباشد.

تاریخ:یکشنبه 5 آذر 1396- 02:58 ب.ظ

 بنا بر قانون ، دوره معافیت انجام معاینه فنی از زمان تولید برای وسایل نقلیه عمومی اعم از تاکسی یک سال تعیین شده و پلیس راهور موظف به اعمال قانون وسایل نقلیه فاقد معاینه فنی در زمان مورد اشاره میباشد.
 به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری ملارد ، با استعلامی که از پلیس راهور شهرستان بعمل آمده است ، طی نامه شماره 4552/13/74/1129 مورخ 96/07/26 از سوی پلیس راهور موضوع اعتبار معاینه فنی خودروهای عمومی بدین شرح اعلام گردیده است:
برابر ابلاغ پلیس راهور ناجا به شماره 13/12/02/1591/96115531 مورخه 96/06/04 به شرح ذیل میباشد:
1- قانون هوای پاک پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی در تاریخ 96/4/25 و تایید شورای نگهبان قانون اساسی در روزنامه رسمی کشور درج گردیده است و برابر ماده 2 قانون مدنی ایران 15 روز پس از درج در روزنامه رسمی لازم الاجرا می باشد و موراد ذیل در راستای انجام وظایف قانونی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی احصاء گردیده است.
2- در تبصره 1 ماده 6 قانون مذکور مدت زمان معافیت معاینه فنی از زمان تولید برای خودروهای شخصی و دولتی 4 سال و برای وسایل نقلیه عمومی یک سال تعیین شده و پلیس راهور ناجا موظف شده برای خودروهای فاقد معاینه فنی ، ضمن متوقف نمودن خودرو ، به ازای هر روز تردد بدون گواهی مذکور ، نسبت به صدور قبض جریمه مطابق قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی جهت دارنده  خودرو اقدام نماید.
بنابراین از کلیه تاکسیداران گرامی بویژه دارندگان خودروی مدل 95 که از زمان تولید خودروی آنها یک سال گذشته است درخواست میگردد نسبت به اخذ معاینه فنی اقدام نمایند.
***
***