تبلیغات
سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری ملارد - تكلیف نوسازی تاكسی های فرسوده در هفته آینده مشخص میشود.

كد ساعت و تاريخ

اسلاید شو

*** خبرها و مقالات ***

تكلیف نوسازی تاكسی های فرسوده در هفته آینده مشخص میشود.

تاریخ:دوشنبه 24 مهر 1396- 09:29 ق.ظ

  سرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور با اشاره به توقف یک ماهه طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده گفت: مقرر شده طی جلسه‌ای در هفته آتی نوسازی تاکسی‌های فرسوده تعیین تکلیف شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری ملارد مرتضی ضامنی - سرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در گفتگوی 18:30 روز جمعه مورخ 96/07/21 شبکه خبر سیما گفت: طبق مصوبه هیئت وزیران ، تاکسی فرسوده ، تاکسی ای است که حداقل 10 سال کار کرده باشد و مقرر شده طی جلسه‌ای در هفته آتی با حضور کمرگ ، سازمان‌مدیریت و برنامه و ایران خودرو بودجه تخصیص یافته به حساب شرکت خودروساز به منظور صدور پیش فاکتورها واریز شود و در واقع "نوسازی تاکسی‌های فرسوده" تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: چهارشنبه گذشته جلسه کارگروهی برای آلودگی هوا تشکیل شد و قرار شد از هفته آینده طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده ادامه یابد.

طبق طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده به مالک تاکسی‌های فرسوده 200 میلیون ریال وام با بهره 16 درصد داده می شد. این طرح تا ماه گذشته جاری بود و از 55 هزار خودروی تحویلی ، 45 هزار خودرو تحویل شد و اکنون قرار است این طرح بعد از یک وقفه کوتاه ادامه یابد.

ضامنی گفت: 185 هزار دستگاه تاکسی فرسوده در کشور موجود بود که از ابتدای طرح حدود 61 هزار دستگاه آن از رده خارج شد.

ضامنی ادامه داد: مرحله اول طرح شامل 90 هزار دستگاه بود که از بهمن 94 آغاز شد و تا پایان سال انجام خواهد شد و مابقی انشاالله در سال آینده ادامه می یابد.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور  افزود: انتظار داریم این طرح تا پایان سال 97 به سر انجام برسد به اضافه اینکه هر سال هم تعدادی تاکسی فرسوده به این حجم تعویضی ها افزوده می شود.

وی طرح نوسازی تاکسی های فرسوده را موفق ترین طرح نوسازی در کشور خواند.

ضامنی گفت: برای این طرح تامین اعتبار شده است و مابقی هم به جلسه فردا موکول شده است . میزان اعتبار این طرح حدود 54 هزار دستگاه بود. این طرح با یک شرکت خودرو سازی طرف قرار داد است ولی در آینده با شرکتهای دیگر هم قرار داد می بندیم.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور درباره مراحل تحویل تاکسی فرسوده گفت: مالک خودروی فرسوده باید به دفاتر پیشخوان مراجعه و ثبت نام کند و فیش 10 هزار تومانی دریافت کند و نوع خودرو را انتخاب و نقد یا اقساط بودن و بعد بانک عامل را هم انتخاب کند. در مرحله بعد به بانک معرفی می شود و مدارک را تکمیل می کند و تسهیلات را دریافت می کند. خودرو اسقاط می شود و خودروی جایگزین را دریافت می کند و کلیه این مراحل بیش از دو سه روز طول نمی کشد.

وی گفت: بازپرداخت اقساط به طور میانگین ماهانه 570 هزارتومان خواهد بود.

ضامنی گفت: تلاش می کنیم سود تسهیلات کاهش یابد تا فشار برای تاکسیرانان کمتر شود.

وی در مورد اجباری بودن تعویض تاکسی های فرسوده گفت: در صورت عدم اقدام داوطلبانه شهرداری نسبت به ابطال پروانه تاکسیرانانی که تاکسی فرسوده دارند اقدام خواهد کرد.

ضامنی تاکید کرد: در صورت خدمات رسانی بهینه تاکسیرانی، ما می توانیم از مردم انتظار داشته باشیم از خودروی شخصی استفاده نکنند.

طرح نوسازی در بحث آلودگی هوا بسیار موثر است. همچنین نوسازی خودرو ها در بحث ایمنی و زیبایی شهری بسیار مفید است.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: مقرر شده است هرساله بحث نوسازی تاکسیرانی در دستور کار قرار گیرد تا چنین انباشت تاکسی های فرسوده نداشته باشیم .

او افزود: از سوی دیگر بهینه سازی سوخت خودروها و استفاده از خودروهای برقی از دیگر اهداف سازمان تاکسیرانی است.

منبع خبر:

پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور

 پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر